Новини

ДАЙДЖЕСТ діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань 9-12 червня 2020 року

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

 1. Інформація про звернення Голови ФПУ, суспільно-важливі нормативно-правові акти, які надійшли на розгляд СПО з короткими коментарями

 

 • Керівники репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – члени СПО об’єднань профспілок на національному рівні ухвалили та підписали спільне звернення до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова з приводу електронної петиції по законопроекту 2681.

У зверненні зазначено, що СПО об”єднань профспілок на вважає, що  Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів не виконано вимоги Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» стосовно розгляду електронних петицій.

Так, при розгляді петиції з вимогою “не розглядати законопроект 2681, як антипрофспілковий”, яка станом на 25 травня 2020 року на сайті ВРУ набрала більше як 25 тис. підписів, Комітетом не дотримано вимог Закону, яким передбачено, що Комітет, який визнано головним з підготовки і попереднього розгляду електронної петиції, має її розглянути на своєму засіданні, затвердити висновок про результати цього розгляду, а також підготувати проект відповідного акта Верховної Ради.

Крім того, виходячи з приписів статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», результати розгляду порушених в електронній петиції питань мають містити відповідні обґрунтування (про підтримку або не підтримку).

Натомість профільний парламентський Комітет формально розглянув зазначену електронну петицію, взявши її до відома, та рекомендував ВР законопроект № 2681 прийняти в першому читанні за основу.

У зв’язку із зазначеним, керівники репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок від 7 мільйонів працівників, яких вони представляють, вимагають розглянути зазначену петицію у законному порядку, що, на переконання профспілок, може стати прикладом ефективного діалогу між органами державної влади та громадянами.

 

 • Завдання профспілок — повернути антипрофспілковий законопроект № 2681 на доопрацювання

Відбулася робоча міжнародна онлайн-зустріч керівництва ФПУ, всеукраїнських профспілок та структурних підрозділів ФПУ з керівництвом Міжнародної конфедерації профспілок, Пан’європейської регіональної ради МКП, Європейської конфедерації профспілок, Вашингтонського офісу МКП, який опікується питаннями діяльності міжнародних фінансових інститутів та Міжнародної організації праці щодо координації дій українських та глобальних профспілок, зарубіжних національних профцентрів з метою недопущення прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) № 2681.

Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, звертаючись до міжнародних колег, зазначив, що процес наступу на права трудящих і профспілок  продовжується. Метою, яка переслідується – підпорядкувати і зробити профспілки слухняним інструментом провладного впливу на трудящих. У цій ситуації українські профспілки розпочали широкомасштабну інформаційну кампанію проти намагання представників провладної більшості протягти антипрофспілкове законодавство у парламенті.

Зараз профспілкові організації масового звертаються до очільників держави, депутатських фракцій і груп з вимогою відреагувати на законодавчі порушення та ігнорування міжнародно-правових актів ратифікованих Україною, в  схваленому профільним парламентським комітетом документі.

Це їм не вдасться. Наше завдання повернути законопроект  до Комітету для доопрацювання за участю профспілок і внести необхідні зміни та доповнення в інтересах працівників, які мають конституційне право на свободу об’єднань, створення громадських організацій.

Ми проти ситуації, коли не зважаючи на всю конструктивну критику, негативні експертні оцінки правовиків, своїм волевим рішенням представники політичної сили «Слуга народа», які мають переважну більшість у Комітеті, намагаються «продавлювати» антипрофспілковий законопроект.

І це відбувається незважаючи на те, що під петицією «Про не розгляд законопроєкту № 2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні» було зібрано понад 25 тис. голосів і попри негативний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України. При тому, що це в черговий раз, негативно вплине на імідж України у світі.

На нараді керівників національних профцентрів – членів СПО об’єднань профспілок, 23 червня на засіданні Президію Федерації профспілок будуть скоординовані кроки спільні протестні дії, а 30 червня по всій Україні прокотиться «хвиля гніву», яка продемонструє готовність профспілок відстоювати конституційні права працівників.  

Ми не дозволимо знищити національний  профспілковий рух, який на сьогодні залишається єдиною силою, що активно протидіє антисоціальній політиці влади», — зазначив Григорій Осовий.

У дискусії взяли участь керівники всеукраїнських профспілок: Анатолій Кубраченко, Голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, Василь Андреєв, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Юрій Піжук, голова Профспілки працівників державних установ, Павло Прудніков заступник Голови Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Ірина Швець, заступник Профспілки працівників охорони здоров’я України. Заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Під час онлайн-зустрічі міжнародні партнери ФПУ засвідчили підтримку українським профспілкам, а також намітили кроки спільного плану дій українських і глобальних профспілок, головне завдання якого — повернути законопроєкт № 2681 на доопрацювання.

 

 • СПО органом об’єднань профспілок надав свої зауваження та пропозиції, зокрема до проекту Закону України «Про страйки та локаути» (№ 2682) та для висновку Комітету листом СПО, в якому зокрема зазначено що для можливості доопрацювання законопроекту необхідно його назву викласти в такій редакції: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо процедури застосування страйку та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», оскільки запропонована назва не повною мірою відповідає предмету регулювання законопроекту.

Також СПО об’єднань профспілок було надано робочій групі проект Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів, конфліктів», при підготовці якого враховано міжнародний та вітчизняний досвід. На наступне засідання Комітету буде повторно винесено на розгляд законопроект № 2682 для прийняття остаточного рішення.

 • СПО об єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обмеження максимального розміру місячної суддівської винагороди під час дії надзвичайної ситуації в Україні» (№3495) та підтримує його як такий, що сприятиме зменшенню необґрунтованої диспропорції в оплаті праці, запобіганню дефіциту державного бюджету та забезпеченню мінімальних потреб всього населення в разі запровадження надзвичайної ситуації.
 • СПО об єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення  змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи» і вважає, що він потребує доопрацювання.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про медіацію» (№3504) і повідомив профільному парламентському комітету, що підтримуючи в цілому зазначений законопроект, яким пропонується закріплення на законодавчому рівні можливості проведення процедури медіації, яка полягатиме у добровільному позасудовому врегулюванню конфлікту (спору) шляхом переговорів між його сторонами, за допомогою медіатора, вважає, що він потребує суттєвого доопрацювання та приведення до норм міжнародного права.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину)» (№3409) та повідомив профільний парламентський комітет щодо відсутності пропозицій і зауважень до нього.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо вдосконалення правового механізму підтвердження участі в антитерористичної операції учасників добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (№3317) та повідомляється, що зауважень та пропозицій до нього немає.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув в межах компетенції законопроекти: «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485-1) і повідомив профільний парламентський комітет, що пропозицій до них немає.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект Постанови ВРУ «Про утворення Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування невиконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту громадян», (№3514) і повідомив профільному парламентському комітету, що зауважень та пропозицій до нього немає.
 • СПО об єднань профспілок розглянув і погодив проекти постанов Уряду «Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 3 квітня 2006р. №413» і «Про внесення змін до постанови КМУ від 15 листопада 2017р. №881» та «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення».
 • СПО об єднань профспілок розглянув проект постанови КМУ «Деякі питання діяльності  територіальних  центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та враховуючи висновки Профспілки працівників соціальної сфери запропонував доопрацювати зазначений проект постанови з урахуванням наданих пропозицій та зауважень.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу Міністерства культури та інформполітики України «Про затвердження Порядку формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури» та повідомив міністерству, що проект потребує суттєвого доопрацювання і надіслав зауваження та пропозиції ЦК Профспілки працівників культури України до проекту.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проекти наказів МОЗ «Про внесення змін до наказу МОЗ від 31 липня 2013 року №667» і «Про внесення змін до наказу МОЗ від 1 серпня 2005 року №385» і погодив їх без зауважень.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу Мінсоцполітики «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Мінсоцполітики від 20 вересня 2010 року №285» і проекту наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Змін до Державного стандарту догляду вдома» та погодив їх.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу СБУ «Про внесення зміни до Умов оплати праці працівників штабу Антитерористичного центру СБУ, транспортних, соціально-побутових та експлуатаційно-ремонтних організацій, а також наукових, науково-дослідних та спеціалізованих установ СБУ» та погодив його.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув в межах компетенції і погодив проект наказу Мін’юста «Про внесення змін до Порядку присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та позбавлення спеціальних звань».
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу Мінрегіону України «Про затвердження Методики розроблення схем теплопостачання населених пунктів України» та інформує, що він  може бути погодженим лише за умови  певного коригування  змісту розділу III зазначеної методики. Надіславши зауваження. А також розглянув і погодив  проект наказу Мінекономіки «Про затвердження  Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах». 
 • СПО об’єднань профспілок розглянув і погодив проект наказу МВС «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та членів їх сімей жилими приміщеннями».
 • 12 червня 2020 року відбулось екстрене засідання правління Фонду соціального страхування України, на яке вносилися питання про затвердження змін до Порядку складання та виконання бюджету Фонду, внесення змін до Кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду на статутні напрями діяльності та роз’яснень щодо їх застосування, а також про внесення змін до бюджету Фонду на 2020 рік.
 • Прийнято постанову Президії ФПУ «Про дії профспілок України, її членських організацій щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права найманих працівників», якою засуджуються дії влади щодо просування антипрофспілкового законопроекту № Схвалено план  дій ФПУ, її членських організацій щодо даного законопроекту. Прийнято рішення провести 30 червня ц.р. в м,Києві та регіонах вуличні акції протесту з вимогою недопущення розгляду законопроекту, який порушує конституційні права громадян.

 

     2.Діяльність всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань

 

 • Профспілка авіабудівників України звернулася до Голови Верховної ради України Дмитра Разумкова з приводу проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)”, реєстраційний №2681 від 27.12.2019р.

Даний законопроєкт передбачає ряд норм, які суттєво обмежують права та гарантії діяльності профспілок, закріплені Конституцією України, окремими законами України, низки ратифікованих Україною фундаментальних Конвенцій МОП, Загальної декларації прав людини, Міжнародних пактів про економічні, соціальні і культурні права, та про громадянські і політичні права.

 • Профспілка працівників охорони здоров’я України звернулась до Голови Верховної Ради Дмитра Розумкова щодо не розгляду антипрофспілкового законопроекту №2681.
 • Профспілка працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України звернулася до Голови Верховної ради України Д.Разумкова  з приводу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», (№2681) та закликала зробити це всі первинні та обласні організації профспілки.

Даний заклик підтримано близько 30 організаціями, які уже направили відповідні звернення.

Робота продовжується.

 • Профспілка працівників геології, геодезії та картографії України, яка об’єднує понад 10000 працівників, обурена рішенням Комітету Верховної

У зверненні наголошено: «Від імені членів галузевої профспілки, підтримуючи профспілки інших галузей та в цілому суспільство України, а також петицію, направлену до Верховної Ради України, просимо відтермінувати розгляд законопроекту № 2681, повернути його на додаткове погодження процедури з профспілками, з метою недопущення грубих порушень Конституції, Закону України та міжнародних актів, ратифікованих Україною».

 • Профспілкою працівників зв’язку України надіслано звернення до Прем’єр міністра України, Голови Комітету ВРУ з питань правової політики, Голови Комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом щодо недопущення прийняття законопроекту 2681.
 • Професійна спілка працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України долучилася до спільної боротьби  профспілок України  щодо недопущення ухвалення Верховною Радою України сумнозвісного антипрофспілкового законопроекту №2681.
 • Президія Закарпатської обласної ради профспілок, від імені понад 100 тисяч спілчан, звернулася до народних депутатів від Закарпаття з приводу того, що 27 травня ц.р. за підтримки більшості членів Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності профспілок) за основу в першому читанні і внести його до порядку денного засідання.

Частина положень цього проєкту не узгоджується з іншими положеннями Кодексу законів про працю, Закону України “Про профспілки, їх права та гарантії діяльності”, що створює внутрішню суперечливість у цих законодавчих актах, а також не узгоджується з положеннями інших законів, що може ускладнити їх практичне застосування, йдеться у Зверненні.

 • Президія Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок за дорученням профспілок Херсонщини звернулась  листом до спікера ВР Д. Разумкова з приводу проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстраційний № 2681, рекомендованого Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів для прийняття Верховною Радою України за основу.
 • Профспілки Херсонщини категорично не погоджується з рішенням Комітету та звертається до Вас, не допустити розгляд зазначеного законопроєкту та при внесенні його до сесійної зали зняти з розгляду, створити Робочу групу для його доопрацювання та погодження з соціальними партнерами.  І тільки після цього внести законопроєкт на розгляд парламенту.
 • Президія Запорізької обласної ради професійних спілок звернулась до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова та народних депутатів від Запоріжжя з вимогою припинити наступ на права людей праці і відкликати законопроект № 2681, а також просування з боку Мінекономрозвитку України законопроекту № 2708 «Про працю».

У листі наголошується на тому, що замість спільного з професійними спілками вжиття термінових заходів з виведення економіки країни з кризи і реальної підтримки працюючих та усіх громадян, наведення ладу в життєво важливих сферах, влада йде на скорочення соціальних гарантій та обмеження прав трудящих і профспілок, які представляють їхні інтереси.

Профспілки Запоріжжя від 300 тисяч членів профспілок людей праці Запорізької області звернулись до народних депутатів України з вимогою не голосувати за антинародні, антисоціальні законопроекти.

На переконання спілчан, вони потребують всенародного обговорення та доопрацювання спільно з соціальними партнерами, що допоможе зняти соціальну напругу в нашому суспільстві.

 • Президія Чернівецької обласної ради профспілок прийняла рішення про звернення до народних депутатів України – вихідців з Буковини Валерія Божика, Оксани Гринчук, Максима Заремського, Володимира Козака, Олени Лис, Георгія Мазурашу, Олега Марусяка, Максима Павлюка, Михайла Папієва, а також Голови Верховної Ради України та Президента України з клопотанням щодо не підтримки законопроекту № 2681.
 • Харківська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Украйни не залишилася осторонь від проблемної ситуації з проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстраційний № 2681.

Приймаючи до уваги рекомендації вищих за рівнем виборних профспілкових органів, нами було направлене звернення на ім’я народної депутатки України Марії Мезенцової. 

У зверненні було висловлено прохання до народної депутатки виступити з пропозицією відтермінувати прийняття рішення про включення до порядку денного засідань ВРУ законопроекту №2681.

– за безпечну працю та справні крани;

– за вчасно виплачену офіційну зарплату із розцінками, що не змушують кранівників працювати 15 годин на день;

– за державний нагляд за станом кранів, за безпекою праці, за дотриманням трудових прав кранівників.

 • Вже два місяці працівники КП “Єдина аварійно-диспетчерська служба м. Сєвєродонецьк”, Федерація профспілок Луганської області, Луганська обласна профспілка ЖКГ, МП, ПОН борються за збереження трудового колективу КП “ЄАДСС” та дотримання норм Кодексу законів про працю України.
 • До Дня журналіста в Ужгороді проходив 19 -й турнір з міні-футболу серед команд засобів масової інформації, який його засновник — Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури — проводила спільно з обласною організацією Національної спілки журналістів України, Закарпатською асоціацією футболу та обласним відділенням НОК України.

 

 1. Заходи ФПУ
 • Опрацьовано та підготовлено зауваження до проєкту Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини». Взято участь у тематичній групі «Забезпечення права на працю та соціальний захист»
 • Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину)» (№ 3409) .
 • Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту та встановлення справедливих соціальних гарантій для молодих громадян, в тому числі талановитої молоді та молоді з інвалідністю» (№ 3231-1).
 • Опрацьовано проект Закону України «Про медіацію» ( № 3504).
 • Опрацьовано та підготовлено зауваження до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 20 вересня 2010 року № 285».
 • Опрацьовано та підготовлено зауваження до проекту наказу «Про внесення зміни до Умов оплати праці працівників штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України, транспортних, соціально-побутових та експлуатаційно-ремонтних організацій, а також наукових, науково-дослідних та спеціалізованих установ Служби безпеки України».
 • Опрацьовуються зауваження членів СПО об’єднань профспілок до проекту Закону України до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення (№ 3515).
 • Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції департаменту, експертний висновок до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Порядку атестації фахівців та професіоналів надавачів соціальних послуг».
 • Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».
·         Опрацювання і надання висновків проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо дострокового призначення пенсій багатодітним матерям та особам, які втратили роботу до досягнення пенсійного віку», (№ 3481).
 • Опрацювання і надання висновків Державній податковій службі України щодо проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до Порядку форсування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
 • Підготовлено матеріали для доповнення заяви членів Комісії Ради ФПУ з рівності прав жінок і чоловіків.
 • Опрацьовується звернення Голови Запорізької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Малигіної А.О. щодо заборгованості з виплати заробітної плати на комунальних підприємствах області.
 • Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції департаменту, експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни» (№3238).
 • Опрацьовано проєкт наказу Мінюсту України «Про внесення змін до Порядку присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та позбавлення спеціальних звань».
 • Опрацьовується та готується експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пільг з оплати проїзду».
 • З метою підготовки до зустрічі профспілок і роботодавців з Прем’єр-міністром України Шмигалем Д.А. підготовлено проекти:

– формату, питань та  учасників зустрічі;

– профспілкових пропозицій до протокольних доручень

 • Оновлення інформації по опрацюванню проектів актів законодавства за січень-травень 2020 року (презентаційні матеріали до зустрічі з Прем’єр-міністром України).
 • Підготовлено інформацію про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні-травні 2020 року.
 • Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення».
 • Здійснено моніторинг за врахуванням/неврахуванням профспілкових пропозицій до проектів законодавчих та нормативно-правових актів при їх остаточному прийнятті та підготовлено відповідну інформацію.
 • Опрацьовано проєкт наказу Мінрегіону «Про затвердження Методики розроблення схем теплопостачання населених пунктів України».
 • Взято участь в узгоджувальній нараді щодо погодження проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення».
 • Підготовлено лист Асоціації міст України стосовно координації дій з удосконалення законодавства України щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання.
 • Участь у розширеному громадському обговоренні проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції публічного управління у сфері містобудівної діяльності та затвердження плану заходів з її реалізації» у режимі відеоконференції.
 • Взято участь у зустрічі мережі профспілкових економістів Пан’європейської регіональної ради (ПЄРР) з обговорення соціально-економічних наслідків пандемії та викликів для профспілок (за допомогою засобів відеозв’язку).
 • Підготовлено анотації щодо позицій для забезпечення євроінтеграційних процесів до зустрічі з Віце-прем´єр-міністром України та Комітетом ВРУ в частині соціального страхування і пенсійного забезпечення.
 • Опрацьовано та надано висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину)» (№3409).
 • Опрацьовано та надано висновки до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Змін до Державного стандарту догляду вдома».
 • Опрацьовано і надано висновки Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до проекту Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування невиконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту громадян», (№3514).
 • Підготовка проекту постанови Президії ФПУ «Про виведення представників ФПУ із складу правлінь фондів соціального страхування і Пенсійного фонду України» у разі прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» (№2275).
 • Проведено правову експертизу законопроекту про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо вдосконалення правового механізму підтвердження участі в антитерористичної операції учасників добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України ( № 3317)
 • Проведено правову експертизу законопроектів (3485 і 3485-1).
 • Підготовлено проект листа-звернення Голові ВРУ щодо висловлювань народного депутата України Галини Третьякової.
 • Погоджено проект наказу Міністерства культури та інформаційної політики України «Про затвердження Порядку формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури».
 • Опрацьовується проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами іншої сторони».
 • Опрацьовано проект наказу Мінекономіки “Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах”.
 • Опрацьовано проєкт наказу Мінсоцполітики “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних чи психотропних речовин”.
 • Опрацьовано проєкт Закону України “Про внесення змін до статті 39 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”.
 • Взято участь у розслідуванні нещасного випадку який стався з працівниками  ДВНЗ «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» та ДУ «Інститут морської біології НАН України (вул. Троїцька, 25, м. Одеса) де підчас пожежі 4 грудня 2019 року загинуло двоє працівників та четверо травмовані.
 • Підготовлено лист-повідомлення членським організаціям ФПУ і членам СПО про результати розгляду електронної петиції по законопроекту № 2681.
 • Підготовлено проект листа-звернення до Президента України щодо недопущення розгляду законопроекту № 2681.
 • Оформлено постанову Президії ФПУ про проведення профспілкових акцій з метою недопущення прийняття законопроєкту № 2681.
 • Організовано роботу департаменту для підготовки до засідання Президії ФПУ. Направлено листи членам Президії ФПУ щодо проведення засідання. Підготовлено проєкт Порядку денного засідання. Проводиться доопрацювання та збір проєктів постанов для розсилки членам Президії ФПУ.
 • Підготовлено проєкт постанови Президії ФПУ «Про особливості звітно-виборної кампанії у членських організаціях ФПУ в умовах настання обставин непереборної сили (карантинних обмежень)».
 • Підготовлено типовий проєкт змін до регламента виборного органу членської організації ФПУ стосовно проведення його дистанційного засідання та прийняття рішень.
 • Взято участь у Всеукраїнській селекторній нараді Міністерства соціальної політики України з питань дитячого оздоровлення.
 • Надано консультації щодо проблем дитячого оздоровлення: профоб’єднанням Запорізької, Дніпропетровської, Рівненської, Чернівецької областей та м. Києва, всеукраїнським профспілкам працівників зв’язку, освіти і науки, державних установ.
 • У період з 09 по 12 червня 2020 року правовими інспекторами праці, що працюють в департаменті правового захисту апарату ФПУ, за телефонами «профспілкової гарячої лінії» надано 20 консультацій членам профспілок, профспілковим організаціям і громадянам.

Дзвінки надходили з Луганської, Донецької, Львівської, Херсонської, Тернопільської, Сумської, Полтавської, Закарпатської областей; міст Харкова, Бахмута, Щастя, Запоріжжя, Полтави, Бровари, Івано-Франківська, Києва, Каховки, Заліщики, Маріуполя, сіл Коровинці та Єрмаки.

За консультаціями зверталися члени Профспілки працівників охорони здоров’я України, Профспілки працівників текстильної та легкої промисловості України,  Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України.

·          Прес-центром  на Офіційному веб-порталі ФПУ підготовлено і розміщено спеціальні матеріали: «Завдання профспілок — повернути антипрофспілковий законопроект № 2681 на доопрацювання» за підсумками міжнародної онлайн-зустрічі керівництва ФПУ, всеукраїнських профспілок та структурних підрозділів ФПУ з керівництвом Міжнародних профоб’єднань.
·     Розміщено матеріли членських організацій ФПУ з приводу РІШЕННЯ КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ СОЦПОЛІТИКИ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681
 • Всього – 64 інформаційних повідомлень у т.ч. членських організацій – 17 .
 • Профтелеграф – 3 випуски.
 • На сторінці ФПУ у Facebook  було розміщено 115 матеріалів,в яких основні акценти зроблено щодо антипрофспілкового закону №2681, впливі карантину на стан економіки України, працівників  малого і середнього бізнесу, захисті лікарів, боротьбі проти скорочення фінансування медиків, підготовці до санаторно-курортного сезону, захисті законних прав та інтересів працівників та профспілок.
 • Серед розміщених матеріалів – 14 відео, 7прямих ефірів,  87 матеріали стосувалися профспілкової теми.
 • На постійній основі проводиться розсилка Моніторингу Інтернет-видань.
 • Продовжується робота над перекладами з англійської мови офіційних та методичних матеріалів, які на досвіді європейських країн показують як розвивається пандемія, і що потрібно робити, щоб захистити працівників на їх робочих місцях. Якою є роль профспілкових організацій в процесі організації безпечного виробничого процесу та належних санітарно-епідеміологічних умов на виробництвах і в організаціях.
 • Підготовка зустрічі ФПУ та її членських організацій з глобальними профспілками
 • Підготовка проекту Порядку ведення онлайн зустрічі з глобальними профспілками
 • Узагальнення та опрацювання інформації до зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з євроінтеграції.
 • Підготовка інформації про вебінар «Поширення охоплення соціального забезпечення на працівників неформальної економіки»
 • Участь у нараді з членами СПО
 • Підготовка звернень до міжнародних організацій з приводу законопроекту