Новини

ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ 2020 РОКУ

Профспілка та відділ охорони праці НАУ інформують про проходження Дня охорони праці 2020 року під девізом
«Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.
Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.
Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.
Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.
Постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.
Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.
В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії. Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників.

ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ ТА ПОМ’ЯКШЕННЯ НАСЛІДКІВ ПОШИРЕННЯ COVID-19:
• Часто мийте руки(впродовж 30 секунд) або обробляйте дезінфікуючими засобами.
• Під час кашлю та чханні прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки.
• Обов’язково використовуйте одноразові маски для обличчя.
• Організуйте роботу так, щоб забезпечити фізичне дистанціювання на відстань не менше 2 метрів від інших осіб.
• Уникайте особистих зустрічей, віддаючи перевагу телефонним дзвінкам, електронній пошті або онлайн зустрічам. Якщо необхідно організувати зустрічі, передбачте місце, яке дозволяє забезпечити фізичне дистанціювання.
• Заохочуйте культуру регулярного витирання столів і робочих місць, дверних ручок, телефонів, клавіатур і робочих об’єктів антисептиком.
• Збільште подачу чистого повітря до кімнат та робочих приміщень.
• Забезпечте соціальне дистанціювання та максимально можливо тримайтеся подалі від «місць скупчення людей»
• Що можна зробити особисто:
• якщо ви захворіли обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря;
• прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою;
• часто мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними спиртовмісними засобами;
• уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель.
Залишайтеся вдома і все буде добре!!!
З повагою відділ охорони праці та профспілка НАУ
Постер (картинка) за посиланням
http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2020/04/poster_do_dnja_ohorony_praci.pdf